59100,Türkiye
0 282 293 35 70
hello@nklroboteam.com

Maker Hareketi Sunumları

Maker Hareketi (Maker Movement),  teknoloji ile “kendin yap” kültürünün birleşmesinden oluşan, dünyada hızla yayılan bir akımdır. Maker Hareketi kapsamında bir kişi kendine maker diyorsa o kişi maker’dır. Yemek yapmaktan,model uçak yapmaya,elektronik devreler ve motorlar aracılığı ile yapılan bir model araçtan, 3 boyutlu yazıcılar ile basılan ve üretilen her ürün, süs eşyası, takı, oyuncak aslında maker hareketi kapsamında, maker ruhu ile yapılmış kabul edilebilir.

Maker Hareketi öncülerinden Dale Dougherty‘nin tanımına göre, “maker ruhunun” temelinde;
– rekabet yerine paylaşım,
– para yerine yetenek,
– yoğun ezber bilgi yerine deneyim vardır.

Maker Türkiye olarak maker hareketini Türkiye’de mecramız ve yaptığımız etkinlikler üzerinden binlerce kişiye duyurmayı başardık. Yaptığımız işlerle ilgili buradan bilgi alabilirsiniz.
Artık yapmak çok kolay. İnternetten bulacağınız modellerle, 3 boyutlu yazıcılar yardımı ile eskiden haftalarca süren ve çok pahalıya mal olacak prototipleri, bugün çok hızlı ve ucuza yapabilirsiniz. ArduinoLittlebits benzeri elektronik devreler ve bileşenler sayesinde, detay bilgiye ihtiyaç duymadan, yapabilecekleriniz hayal gücünüz kadar sınırsız. Yapmak istediğinizi bir arama motoruna yazıp yapmaya başlayın! Panel programımız aşağıda verilmiştir.